Workshop RODINNÉ MÝTY

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE

Workshop: Rodinné mýty

Termín konání: 18. únor 2023 

Místo:  Ženské domovy, Ostrovského 3, Praha 5

Trvání: 9-17 hod. (drobné občerstvení zajištěno na místě)

Cena: 1600 Kč


Jeden film má název "Rodina-základ státu". O tom by se dalo polemizovat. Co je ale nesporné je, že rodina, ve které vyrůstáme, nám dává základ našeho vědění i chování do celého našeho života. V rodině se předávají "rodinné pravdy", mýty, způsoby vyjadřování, chování, nazírání na okolní svět, posuzování, základy morálky a dalších psaných i nepsaných pravidel. Rodina má své hranice, má svůj vlastní jazyk i způsoby komunikace, svoje pravidla. Často velmi pevná a nesmlouvavá.

Všechny tyto skutečnosti přijímáme ať vědomě, jako například rituály, nebo nevědomě, tak nějak samo sebou. Přijde nám to normální. Jaké je pak překvapení, když se například potkají dva lidé, kde to normální má každý někde jinde. Nebo kolikrát se člověk přistihne, že kopíruje chování některého z rodičů, a to často i přesto, že si jako dítě říkal, že nikdy nebude se takto chovat. Komu někdy někdo neříkal například : "Ty jsi celý děda..".

Některé věci z rodinné historie se nepředávají jen přímo, ale přes několik generací, někdy i bez toho aby se o tom mluvilo. Ale je to tam. Rodina nám dává základ našich životních stratgií, jak svůj život žijeme.

 Ale někdy jsou tyto stategie pro člověka nevýhodné a způsobují mu obtíže. A možná i sám cítí, že toto není tak úplně život, kterým by chtěl jít dál. Poznat odkud jsme a kam jdeme je nejdůležitější první krok pro jakoukoliv změnu.

Workshop je prakticky zaměřený.

Na workshopu budeme tvořit genosociogram rodiny (každý svůj vlastní), definujeme si základní rodinné pravdy a mýty, budeme zkoumat vztahy v rodině, přenos v generacích - transgenerační přesah, historicky významné skutečnosti, hledat souvislosti jak nás rodinné mýty a pravdy ovlivňují v každodenním životě, vytvoříme si SJUD - rodinný prapor, popřípadě hledat potenciál pro změnu. Workshop není terapií.


Budu se na Vás těšit.